16 Januar 2014

3- Kartka z sercami i co nieco o Bawarii..

Witajcie,

pogoda nas rozpieszcza, więc ostatnio dużo zwiedzamy a na Bawarii jest tyle pięknych miejsc...
Ostatnio odwiedziliśmy Passau i Monachium.
Pamiętacie powódź latem 2013? Passau zostało zalane przez wszystkie 3 rzeki, które płyną tuż obok. Po pół roku od tych wydarzeń, nie ma śladu po powodzi, nowe fasady, nowe bruki... Pięknie, czysto i kolorowo. Spokojnie. Załapaliśmy się jeszcze na świąteczne dekoracje:) Bardzo ładnie.

***

Wycieczka do Monachium to właściwie żabi skok. Wstydem byłoby, gdybyśmy mieszkając obok Monachium nie odwiedzili go ani razu;) Dlatego też wybraliśmy się na wycieczkę...Rynek, Allianz Arena, Opera... Wycieczka z przygodami... A Monachium? Hałas, bardzo duża wielokulturowość- wróciliśmy zmęczeni i uradowani tym, że mieszkamy w takim małym miasteczku, gdzie jest cicho i spokojnie. Z ciekawostek: tu, na Bawarii mówi się po bawarsku- oczywiście Hochdeutschem normalnie się tu dogadacie, Bawarczycy nie mówią Monachium czy München...oni mówią: MINGA :)) Ot, takie dziwaki;) Tak więc na moim fejsbuku możecie sobie obejrzeć kilka fotek z Minga;)

***

Kolejny raz pojechaliśmy także nad Chiemsee, przepiękne jezioro u podnóża Alp Salzburskich. Pogoda była fantastyczna, więc Alpy uraczyły nas swoim wyglądem- przepiękne, ośnieżone, okazałe:) Bardzo lubię jeździć na Chiemsee...Niesamowite jest jezioro z Alpami w tle...i tak blisko, tak blisko naszego miejsca zamieszkania!!! Cudowny zachód słońca i góry:) Wiecie już gdzie będę spędzać każdy piękny, słoneczny dzień lata?;)))

Migawki z wycieczek możecie obejrzeć na moim fejsbuku, nie będę już powielać zdjęć:)
Zapraszam;)   ->   https://www.facebook.com/Koczes

***

Nie oznacza to wcale, że mam mniej czasu na craftowanie;) Craftroom mnie tak cieszy, że mogłabym spać z głową na biurku;) Cudownie jest mieć własny kącik! Pomiędzy jedną wycieczką a drugą powstało kilka exploding boxów i kartek:) Dzisiaj na blogu karteczka z sercami, warstwowa, poszarpana, w kolorystyce róży i brązy, na papierach z kolekcji P13. Wg mnie spokojnie można nazwać tę kolekcję "romantyczną" -idealna na ślubny box czy też kartkę walentynkową...

Pozdrawiam:)1 Kommentar:

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza!