08 November 2011

Nieco filozoficznie o potrzebach tradycji przez konsumpcjonizm:)

O tym, że już w listopadzie tuż po Wszystkich Świętych mozna kupić czekoladowe mikołaje i bombki wiemy wszyscy. Zastanawiam się na ile to jest potrzeba naszego konsumpcjonizmu (wszak wszyscy kochamy świąteczne gadżety), a na ile potrzeba napędzenia gospodarki, przecież świąteczne tematy schodzą zawsze jak ciepłe bułki:)) Żeby zbytnio nie odbiegać od ogółu,  także w moim kreatywnym kramiku  ruszyła świąteczna machina:) Wysyłam kartki na święta, bo jestem tradycjonalistką. Ażeby wysłać do wszystkich, produkcję świątecznych karteczek zaczynam  tuż po wspomnianym święcie ...
Konsumpcjonizm, tradycjonalizm czy napędzanie gospodarki?
Konsumpcjonizm w tym znaczeniu należało by rozumieć jako potrzebę kupowania i zaspakajania swoich potrzeb może niekoniecznie najniższego rzędu (czyt: materiały do cardmakingu i scrapbookingu- tylko prawdziwa  scraperka wie ile kasy trzeba na to wydać;))
Tradycjonalizm w myśl mojego wywodu to, ten element, który łączy świat dzisiejszy z tym, w którym się wychowałam.Kiedy byłam dzieckiem- czekałam na kartki świąteczne, było ich dużo i miały fajne znaczki...

Tak czy siak, uczepiłam się motywu bombki. Wzór poprzednich lat, ubrany w nowe papiery (piękny zestaw Haiki i Zuzki) tworzą mimo starego motywu nowy, świąteczny obraz:)
Pozostaje mieć nadzieję, że jest wielu takich tradycjonalnych konsumpcjonistów napędzających gospodarkę  i w tym roku i do nas przyjdą życzenia świąteczne na papierze a nie na komórkę:)))) Tego sobie i tym, którzy myślą podobnie życzę:)

A w weekend miałam okazję poznać Pasiakową, Tores i Barbarellę:) To było mega udane spotkanie!

Pozdrawiam i dziękuję za komentarze po poprzednimi postami:)

3 Kommentare:

 1. Kartki piękne. Ciepłe, delikatne. Bardzo mi się podobają. A co do komercyjnego oblicza świąt, to niestety nie da się od tego całkowicie ucieć. Ale na pewno nie można do niego zaliczyć kartek świątecznych, to jeden z najpiękniejszych zwyczajów. Smsy, maile to żadna filozofia - wysyłasz w 5 sekund i załatwione. Kartka to już trochę więcej wysiłku i właśnie o to chodzi :)

  AntwortenLöschen
 2. Kartki są cudne!!!
  Uwielbiam bombkowe motywy :)
  No i te kolory... miód :D
  :*

  AntwortenLöschen
 3. Śliczne karteczki, bardzo podobają mi się wszystkie trzy :)

  AntwortenLöschen

Dziękuję za odwiedziny i pozostawienie komentarza!